Vegan lunch #8 – wydanie świąteczne

Zostały dwa dni do kolejnej edycji wegańskiego lunchu. Jako że zbliżają się święta, tym razem menu będzie również świąteczne. Czego możecie się spodziewać? Na pewno nie zabraknie bigosu i tradycyjnej sałatki jarzynowej, będą paszteciki i barszcz, kotlety sojowe po grecku, wypieki z makiem i nie tylko, kompot z suszu i parę innych. Postaram się też umieścić część przepisów jeszcze przed świętami, może ktoś z was zdecyduje się przygotować którąś z potraw.

Postanowiłyśmy, że tym razem będziemy zbierać karmę dla zwierzaków ze schroniska. Zimą jest im zawsze trudniej, dlatego potrzebują jeszcze większej pomocy. Oprócz tego część wpływów z biletów powędruje do wrocławskiego squatu Wagenburg. W listopadzie miał miejsce przykry incydent, grupa huliganów wpadła na teren squatu, pobiła mieszkańców i zniszczyła sporą część ich własności. Chciałbyśmy w miarę możliwości wesprzeć również ich.

Strona wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/373143192775769/

A tak przy okazji, jeżeli jeszcze zastanawiacie się nad prezentami świątecznymi, pamiętajcie, że piesek czy kotek to nie jest najlepszy pomysł na prezent. Co roku po świętach setki zwierzaków ląduje na bruku albo w lesie, bo prezent nie do końca się spodobał albo po kilku dniach stał się zbyt męczący tudzież kłopotliwy. Dlatego zastanówcie się dwa razy zanim postanowicie podarować komuś żywe stworzenie. Ono też czuje.

(zdjęcie pożyczone ze strony Firmy Przyjazne Zwierzętom w Polsce)

3