Owocowo

Dzisiaj proponuję lekką sałatkę owocową. W zasadzie uwielbiam owoce pod każdą postacią, a takie malownicze połączenia są tym bardziej przyjemne, bo cieszą nie tylko podniebienie, ale też oko. Zachęcam więc do kombinowania i tworzenia własnych owocowych zestawień.

Składniki:

 • 1 duży czerwony grejpfrut
 • puszka ananasów
 • garść orzechów (np. migdały i nerkowce)
 • łyżeczka syropu kukurydzianego

Grejpfrut obieramy najpierw z zewnętrznej skórki, następnie dzielimy na cząstki i każdą z nich znów obieramy z tych delikatniejszych, białych skórek (jest to dość ważne, bo w tych skórkach znajduje się najwięcej goryczy). Każdą cząstkę dzielimy na 4 mniejsze. Ananasy odsączamy z zalewy (ale syropu nie wylewamy) i również dzielimy na mniejsze cząstki. Orzechy mieszamy z syropem kukurydzianym i kilkoma łyżkami syropu z puszki po ananasach. Następnie łączymy razem grejpfruta, ananasa i orzechy i gotowe.

A na deser po deserze EKO LISY, na które natknęłam się przypadkiem buszując po fotologu. Pomysł pierwsza klasa i na pewno nie pogardziłabym takim liskiem czy też myszką na szyi. Szczerze kibicuję pani kryjącej się pod pseudonimem Van_dal i mam nadzieję, że znajdzie nabywców na swoje kolorowe „futrzaki” :).

0
 • Anonymous

  lubie twoje przepisy ale ten syrop kukurydziany to zuopolecam na alterkino.org dokument: królowa kukurydza, jest tam też o tym wlasnie

 • http://www.blogger.com/profile/04056979074819196496 xvegeliciousx

  Ale o co dokładnie chodzi? O to, że większa część kukurydzy na polskim rynku jest modyfikowana genetycznie, czy może kukurydza jest niezdrowa?Poszukam tego filmu.Dzięki za uwagę!

 • http://www.blogger.com/profile/07407519614983187515 olga spaceage

  trochę ten pomysł przypomina od dłuższego czasu produkowane przesz celapiu foksy <a href="http://www.celapiu.pl/html/index.php?mNav=3&sNav;=6http://www.celapiu.pl/html/index.php?mNav=3&sNav;… />ale sam pomysł żeby zamiast wypchanego zalozyc ironicznego welniaka przedni :)