Vegan grill lunch #11

Już po raz jedenasty udało nam się zorganizować wegański lunch w poznańskiej Meskalinie. Łezka się w oku kręci na samą myśl, że tak ładnie nam to wszystko wychodzi. Frekwencja zadowalająca, jedzenie jak zawsze na poziomie, pełna różnorodność i dużo ciekawych pomysłów. Ponadto po raz kolejny wsparliśmy Otwarte Klatki przekazując im część pieniędzy z biletów, a także zbieraliśmy różne artykuły szkolne dla dzieciaków z Rezerwatu.

stoisko Otwartych Klatek

Może warto byłoby napisać o tym coś więcej. Stowarzyszenie Otwarte Klatki jest dość młodą inicjatywą, która zrzesza aktywistów i aktywistki z całego kraju walczących o prawa zwierząt. Jako przykład ich działalności można podać kampanię Antyfutro, którą OK prowadzą wraz z kilkoma innymi organizacjami w ramach Koalicji na Rzecz Zakazu Hodowli Zwierząt Futerkowych w Polsce. Głównym celem Otwartych Klatek jest poprawa sytuacji zwierząt hodowlanych w Polsce, a w szczególności uświadomienie ludziom, jak ta sytuacja w rzeczywistości wygląda. W tym celu OK prowadzą kampanie informacyjne, szkolenia, wykłady, obozy edukacyjne, a także bezpośrednie interwencje w przypadku stwierdzonego okrutnego traktowania zwierząt. Otwarte Klatki promują również weganizm, zdrowy styl życia i odżywiania, poszanowanie dla środowiska naturalnego i podnoszenie świadomości ekologicznej w społeczeństwie. Warto zapoznać się bliżej z ich działalnością, wesprzeć te działania, a może nawet wstąpić w ich szeregi. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Stowarzyszenia Otwarte Klatki oraz na ich profilu fb.

antyfutro.pl

Grupa Animacji Społecznej Rezerwat to stowarzyszenie o zupełnie innym profilu. Jest to grupa młodych ludzi z Poznania, którzy zajmują się tzw. pedagogiką ulicy i za cel postawili sobie pomoc dzieciakom z biednych rodzin oraz rodzin z problemami, dzieciakom, które większą część czasu spędzają na ulicy i którymi nikt się nie opiekuje. Animatorzy z rezerwatu organizują im wolny czas, w razie potrzeby pomagają załatwić korepetycje, kuratora, zabierają ich w różne ciekawe miejsca i otaczają ich szeroko pojętą opieką. W ramach lunchy zbieraliśmy już bilety autobusowe, żeby umożliwić dzieciakom wyjazdy do muzeów, kin, etc. Zorganizowaliśmy też kiedyś warsztaty kulinarne. Tym razem ogłosiliśmy zbiórkę przyborów szkolnych i udało nam się zebrać spory karton bloków, kredek, zeszytów, długopisów i innych przydatnych gadżetów. Bardzo dziękujemy! Jeśli natomiast chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat Rezerwatu odsyłam was na ich stronę.

Jak zwykle w trakcie lunchu byłam dość zajęta, ale udało mi się zrobić kilka zdjęć przygotowanego jedzenia.

szaszłyki z tempehem

grillowane pieczarki

więcej szaszłyków

fasolka szparagowa z pesto

znów szaszłyki ;)

szałatka „grecka”

lemoniada z cytryn, limonek, świeżej mięty, melisy, herbatki rumiankowej i brązowego cukru

surówka z kapusty

pieczone ziemniaki

dużo szaszłyków

kruche babeczki z galaretką i winogronami

3
 • margot

  aaaa jaki wspaniały ,a przepisy gdzieś są do zdobycia?Te szaszłyki , ta fasolka czy te babeczki, ale sałatka , napój i surówka tez wyglądają pięknie

  • http://vegelicious.net/ vegelicious

   Mogę podesłać ulotkę, w której jest przepis na szaszłyki :).

 • http://drobneuciechy.blogspot.com/ proparoksytoneza

  fajnie obserwować, jak z lunchu na lunch inicjatywa się rozrasta i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. do tego stopnia, że zjawienie się punkt 16.00 okazało się sporym błędem, na fasolkę już się nie załapałam ;)

  ps. dzięki piękne na namiar na zaprzyjaźnionego nauczyciela, o którym rozmawiałyśmy. chętnie zrobię z niego użytek :)

  • http://vegelicious.net/ vegelicious

   jeśli cię to pocieszy ja się nie załapałam ani na fasolkę, ani na szaszłyka hehe