Praga

Nie będę się rozpisywać, wrzucę tylko kilka zdjęć z Pragi, gdzie spędziłam parę miłych dni. Wiosna, słońce, wszędzie kwitnące magnolie i nie tylko… Do tego dużo spacerów po najdziwniejszych okolicach, raczej mało turystycznych. Takie są uroki zwiedzania miast w towarzystwie osób, które tam mieszkają. Zawsze można liczyć, że pokażą nam jakieś nietypowe zakamarki, gdzie trafić można chyba tylko przez przypadek. Przewędrowałam sporo kilometrów po wzgórzach, bo Praga położona jest w dość pagórkowatej okolicy. Piękne widoki, ciekawa architektura i ludzie tak zupełnie inni od tych, których spotykam każdego dnia na ulicy. Było też dobre jedzenie, jak zawsze :).

to ta bardziej turystyczna część Pragi

Jeśli idzie o jedzenie miałam przyjemność zjeść obiad w restauracji Vegansky Svet. Specjalizują się w daniach kuchni Dalekiego Wschodu. Duży wybór sojowych produktów, w tym tofu na kilka różnych sposobów i „mięso” sojowe, sajgonki, nudle, ryż, sushi, wegańskie krewetki, kilka rodzajów zup i sałatek, ciężko jest się na coś zdecydować. Ja postawiłam na zupę z dyni z mlekiem kokosowym i to był zdecydowany strzał w dziesiątkę. Zjadłam też sajgonki, całkiem smaczne. Cenowo również przystępnie. A co najważniejsze, po obfitym posiłku wcale nie czułam się ciężko jak to się czasem zdarza po odwiedzinach miejsc tego typu. Tak więc śmiało polecam :).

Vegansky Svet – smażony ryż z warzywami

Vegansky Svet – zupa dyniowa z mlekiem kokosowym

Vegansky Svet – sajgonki, ryż z orzeszkami ziemnymi i sałatka

Vegansky Svet – sojowe „mięso” i kiełki z fasoli mung

ach yerba mate…

a po obiedzie oczywiście spacer…

i leżenie na trawie… i gapienie się w niebo

kolacze z orzechami, z jabłkiem i z makiem

do pełni szczęścia zabrakło tylko roweru!

2
 • icantbelieveitsvegan

  te drożdżówy nie zawierają mleka? to by było super, wszystkie wypieki z piekarni i sklepów, jakie widziałam w Czechach były z mlekiem lub proszkiem jajecznym. Gdzie je kupowaliście?

  Bardzo ładne zdjęcia:)

  • http://vegelicious.net/ vegelicious

   Kupiłam je w jakimś sklepie ze zdrową żywnością niedaleko centrum handlowego Andel. Kiedyś podobne dostałam też w Country Life, ale tym razem nie wybrałam się w to miejsce.

   Dzięki :).