Zostań wege na 30 dni

Promocja wegetariańskiej i wegańskiej diety to jedna z głównych przyczyn, dla których prowadzę bloga. Gdy kilkanaście lat temu sama postanowiłam przejść na wegetarianizm nie było mi łatwo. Nie potrafiłam gotować, nie miałam też pomysłów na to, co mogłabym jeść, w sklepach większość produktów wydawała mi się nieprzydatna lub nieprzystosowana do mojej diety. Było krucho. A jednak miałam w sobie na tyle determinacji, żeby się nie poddać. Z uporem próbowałam nauczyć się gotować, zaczęłam eksperymentować, szukałam informacji na temat wegetarianizmu w różnych źródłach, w końcu dowiedziałam się też o weganizmie i stwierdziłam, że to jest właśnie ta droga, której potrzebuję.

Piszę o tym aby uświadomić ludzi, jak bardzo sytuacja zmieniła się w przeciągu ostatnich dziesięciu lat. Większość z nas ma dzisiaj dostęp do Internetu, który jest niemalże nieograniczonym źródłem informacji. Mamy rozmaite blogi wegańskie i wegetariańskie, mnóstwo książek kucharskich z pięknymi ilustracjami, a nawet gotowe filmy instruktażowe i kulinarne programy telewizyjne. Do tego masa organizacji stara się promować bezkrwawą dietę, a wydarzenia w stylu wegański lunch tudzież wegański brunch przyciągają setki zainteresowanych. Czyż nie jest to piękne?

Z tego właśnie powodu kieruję pewną propozycję do tych wszystkich z was, którzy chcieliby zasmakować romansu z dietą wegetariańską a do tej pory jakoś nie mieli odwagi. Fundacja Viva! organizuje właśnie miesięczną akcję pt. Zostań vege na 30 dni. Jeżeli zdecydujecie się przystąpić do akcji, codziennie dostaniecie e-mail z garścią informacji na temat diety wegańskiej i wegetariańskiej, przepisy, dobre rady i wiele wiele innych. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Zachęcam was gorąco i mam nadzieję, że na tych 30 dniach się nie skończy :).

29
 • magge

  Dziękuje Ci za Twojego bloga, za to że jest inspiracją,żeby iść dalej tą dobrą drogą i za to jak świetnie pokazujesz ze jednak można żyć i jeść inaczej. Uwielbiam twoje przepisy. Pozdrawiam ciepło.

  • http://vegelicious.net xcjajx

   Jest mi mega miło słyszeć podobne słowa. Dużo dla mnie znaczą, bo dzięki temu dostaję zastrzyk energii i nie opuszcza mnie chęć, by publikować. Pozdrawiam również!

 • pysia

  Witam
  Zapisałam się do programu 30 dni z wege i nic dziś emailem nie dostałam? Czy są jakieś problemy?

  • http://vegelicious.net xcjajx

   Akcja miałam ruszyć 11 stycznia, ale może jest jakieś opóźnienie. Niestety nie mogę podać ci informacji, bo ja tej akcji nie organizuję, udostępniam tylko przepisy z bloga i promuję ją tutaj.

 • Ervisha

  Ja tez sie zapisałam jakis czas temu a przepisy dostawałam przez 4 dni

  • http://vegelicious.net/ vegelicious

   Hm, to szkoda, widocznie coś musiało nawalić po stronie organizatorów. Ja tylko udostępniłam swoje przepisy. Wielka szkoda, bo taka akcja jest naprawdę fajną promocją wegetarianizmu…

 • aniela

  Super pomysł na te 30 dni okresu próbnego.
  Szkoda, że system nie działa sprawnie, ale co to za problem wejść na tę czy inną stronę i sobie znaleźć coś pysznego dla siebie.